alanyurt.ace.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 268 kişi 11/8/2017, 00:45 tarihinde online oldu.
Hatta olan üyelerle yazışmak için
Önce Alanyurt sitesine isminizle giriş yapmanız gerekiyor Chat Box sayfada kolonunun en sağında en üstte giriş yap butonuna tıklayın altta mesaj yazan yere mesaj yazıp enter a tıklayın
ŞİFRESİNİ UNUTANLAR
kullanıcı adı: küçük harflerle adınız bir boşluk soyadınız şifreniz......: bitişik olarak adınız soyadınız olacaktır giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirebilirsiniz
En son konular
» Köyümüzün gazisi Kadir zeytun mart ayının 2 sinde kalbinden rahatsızlandı
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime12/3/2022, 19:16 tarafından turanyunal

» ALANYURTLU SÖZLÜK
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime112/10/2021, 17:18 tarafından Turan YUNAL

» 319 40 yıllık fotoğraf bunlar kim
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime110/4/2017, 11:30 tarafından turanyunal

» Ehtibar halamız hakkın rahmetine kavuştu
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime126/2/2015, 19:20 tarafından turanyunal

» Mustafa yunalın cd si
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime117/1/2015, 11:05 tarafından turanyunal

» İzzetdin bilgenin torunu
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime116/7/2014, 18:19 tarafından turanyunal

» PROGRAM İNDİRME SİTESİ
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime130/4/2014, 14:06 tarafından Mustafa YUNAL

» Satılmış KARADUMAN vefat etmiştir
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime125/3/2014, 15:45 tarafından namuk cinar

» Eşref zeytun
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime125/3/2014, 15:44 tarafından namuk cinar

» kevser ayhanın vefatı
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime112/2/2014, 06:55 tarafından namuk cinar

» Reşit KANAL ın vefatı
Ustad N.F.Kisakurek 'ten Icon_minitime112/2/2014, 06:53 tarafından namuk cinar

KÖYÜMÜZÜ DÜNYA GÖRSÜN İSTERMİSİNİZ
köyümüzün google earth ta tanıtımı için resimler koyduk tıkladıkça önemi artacak uydu fotoğrafı netleşecektir
AVATAR gönderdiğiniz mesajın yanında çıkacak resminizdir
kişi bilgilerine girip avatarınızı değiştirebilirsiniz AVATARINIZA RESMİNİZİ KORSANIZ TANIMAYANLARDA TANIR

Ustad N.F.Kisakurek 'ten

5 posters

Ustad N.F.Kisakurek 'ten Empty Ustad N.F.Kisakurek 'ten

Mesaj tarafından medine eller 11/5/2009, 20:10

Tam otuz yıl saatim işlemiş be durmuşum, gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum

Diyorlar Bana, kalsın şiirde sözde yerde , Sen araştır, göklere çıkan merdiven nerde.

Anladım işi; San'at ALLAH'ı aramakmış, Marifet bu, gerisi yalnız çelik çomakmış.

Zehirle pişmiş aşı yemeye kimler gelir? Dilsizce, yalnız ALLAH (C.C.) demeye kimler gelir?

Seni aramam için beni uzağa attın, Alemi benim, beni Kendin için yarattın.

Tel tel iplik iplikte dikseler ağzımı, Tek ses duysalar; ALLAH (C.C.) yoklayanlar nabzımı.

Tutuşturanlar, lûgat kitabını elime, Bilsin; ALLAH'tan (C.C.) başka bilmiyorum kelime.

Ellerime uzanan dudakları tepeyim, ALLAH (C.C.) diyen gel seni ayağından öpeyim.

Ne var ki pazarlığa girişecek ecelle, sermayem tek kelime ALLAH (C.C.) Azze ve Celle.

Güzel ALLAH'ım (C.C.), Senden ne gelecekse gelsin, Sen ki Rahmetinle de Kahrınla da güzelsin.

Neye yaklaşsam, sonu uzaklık ve kırgınlık, Anlaki yok ALLAH'tan (C.C.) başkasıyla yakınlık.

Kudret O'nun, gayrında ne mecal var ne tüvan, Alim ilmine yansın, pazusuna pehlivan.

Rabbim, Rabbim, bu işin bildim neymiş türkçesi, Senin aşkın ateştir, ateşin gül bahçesi.

Neye baksam aynı şey neyi görsem aynı şey, Olan Sensin, hey gidi hakikat Sultanı hey.

Bu yük Senden ALLAH'ım (C.C.), çekeceğim naçarım, Senden Sana sığınır, Senden Sana kaçarım.

"ALLAH C.C. bir" demektense ecel teri dökerken, Ölüversem, beklenmez bir anda "ALLAH C.C. bir" derken.
Sana şah damarından daha da yakın ALLAH (C.C.), Günah mı dedin, Ondan uzağa düşmek günah.

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, Affet Senden habersiz aldığım her nefesten.

ALLAH (C.C.) dostunu gördüm bundan altı yıl evvel, Bir akşamdı ki, zaman donacak kadar güzel,

Bana yakan gözlerle bir kerecik baktınız, Ruhuma, büyük temel çivisi çaktınız.

Düşünüyorum O'ndan evvel zaman varmıydı? Hakikatler boşluğa bakan aynalarmıydı?

O ALLAH'ın (C.C.) emriyle kâinat Efendisi (SAV), Varlığın tacı, varlık nurunun ta kendisi.

Müjdecim, kurtarıcım, Efendim, Peygamberim, Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim.

Gözüm, aklım, fikrim var deme, hepsini öldür, Sana göl gibi gelen, O göl diyorsa göldür.

Eklense de başıma dünyada kaç baş varsa, Başım onlarım hepsi içinsecdeye varsa.

O yüz, her hattı tevhid kaleminden bir satır, O yüz ki göz değince ALLAH'ı (C.C.) hatırlatır.

Sual: Ey veli, insan nasıl olmalı söyle, Cevap: son anda nasıl olacaksa, hep öyle.

Biri aşk, biri nefret, bizim kanadımız çift, Ateş saçmalı ki Nûr, erisin kapkara zift.

Büyük Randevu, bilsem nerede saat kaçta, Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta.

Hasis sarraf, kendine bir başka kese diktir, mezarda geçer akça, neyse onu biriktir.

Dostlarım ev, eşyamdı, birbir gitti diyorum, Artık boş odalarda ölümü bekliyorum.

Bu dünyada renk, nakış, lezzet, ne varsa küsüm, Gözümde son marifet, Azrail'e (A.S.) tebessüm.

Ölüm ölene bayram, bayrama sevinmek var, Oh ne güzel bayramda tahta ata binmek var.

O demde ki perdeler kalkar, perdeler iner, Azrail'e (A.S.) "hoş geldin" diyebilmekte hüner.

Öleceğiz, müjdeler olsun, müjdeler olsun, Ölümüde öldüren Rabb'e secdeler olsun.

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber, Hiç güzel olmasaydı, ölürmüydü Peygamber (SAV) ?

cok anlamli,okuducukca dusunuyor insan.
medine eller
medine eller
Rütbeli Üye
Rütbeli Üye

Nereden : ITALYA-IMPERIA

http://www.mekanim.de

Ustad N.F.Kisakurek 'ten Empty Geri: Ustad N.F.Kisakurek 'ten

Mesaj tarafından ÖZKANÇANKAYA 13/5/2009, 07:29

Medine bacı paylaşımın için sağol. Allah rahmet eylesin makamı cennet olsun Üstad Neci Fazıl ın. Tam bir dava adamı ve bugünlerimize ışık tutan gönül adamı allah ondan razı olsun.
ÖZKANÇANKAYA
ÖZKANÇANKAYA

Nereden : TOKAT

Mesaj tarafından ŞABAN BİÇER 14/5/2009, 07:11

EMEĞİN İÇİN SAĞOL.ELLERİNE SAĞLIK.GERÇEKTEN BÜYÜK BİR ÜSTAD NECİP FAZIL.OKUDUKÇA DAHA İYİ ANLAŞILIYOR BU.EĞER MÜMKÜNSE DİĞER ŞİİRLERİNİDE YAZARSAN MEMNUN OLURUM (ŞİİRLER BÖLÜMÜNE).BELKİ EN BÜYÜK ESERLERDEN BİRİSİ OLAN ''ÇİLE'Yİ'' HİÇ OKUMAYAN VEYA OKUYAMAYAN BİRİLERİ VARDIR.VESİLEN İLE ONLARDA FAYDALANIRLAR.
ŞABAN BİÇER
ŞABAN BİÇER
5 yıldız Rütbeli
5 yıldız Rütbeli

Nereden : ÇERKEZKÖY 59

http://alanyurtlusaban60.tr.gg

Mesaj tarafından fadime eller 14/5/2009, 12:09

TESEKKURLER ABLACIM:-)))
fadime eller
fadime eller
Moderator
Moderator

Nereden : italya

Mesaj tarafından MUSTAFA ADALAR 28/5/2009, 22:09

Öleceğiz, müjdeler olsun, müjdeler olsun, Ölümüde öldüren Rabb'e secdeler olsun.

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber, Hiç güzel olmasaydı, ölürmüydü Peygamber (SAV) ?

İşte hayatın anlamı ve ölüm bu kadar güzel anlatılır.
MUSTAFA ADALAR
MUSTAFA ADALAR
Rütbeli Üye
Rütbeli Üye

Nereden : GAZİANTEP