alanyurt.ace.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 268 kişi 11/8/2017, 00:45 tarihinde online oldu.
Hatta olan üyelerle yazışmak için
Önce Alanyurt sitesine isminizle giriş yapmanız gerekiyor Chat Box sayfada kolonunun en sağında en üstte giriş yap butonuna tıklayın altta mesaj yazan yere mesaj yazıp enter a tıklayın
ŞİFRESİNİ UNUTANLAR
kullanıcı adı: küçük harflerle adınız bir boşluk soyadınız şifreniz......: bitişik olarak adınız soyadınız olacaktır giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirebilirsiniz
En son konular
» Köyümüzün gazisi Kadir zeytun mart ayının 2 sinde kalbinden rahatsızlandı
gul ile bulbul Icon_minitime12/3/2022, 19:16 tarafından turanyunal

» ALANYURTLU SÖZLÜK
gul ile bulbul Icon_minitime112/10/2021, 17:18 tarafından Turan YUNAL

» 319 40 yıllık fotoğraf bunlar kim
gul ile bulbul Icon_minitime110/4/2017, 11:30 tarafından turanyunal

» Ehtibar halamız hakkın rahmetine kavuştu
gul ile bulbul Icon_minitime126/2/2015, 19:20 tarafından turanyunal

» Mustafa yunalın cd si
gul ile bulbul Icon_minitime117/1/2015, 11:05 tarafından turanyunal

» İzzetdin bilgenin torunu
gul ile bulbul Icon_minitime116/7/2014, 18:19 tarafından turanyunal

» PROGRAM İNDİRME SİTESİ
gul ile bulbul Icon_minitime130/4/2014, 14:06 tarafından Mustafa YUNAL

» Satılmış KARADUMAN vefat etmiştir
gul ile bulbul Icon_minitime125/3/2014, 15:45 tarafından namuk cinar

» Eşref zeytun
gul ile bulbul Icon_minitime125/3/2014, 15:44 tarafından namuk cinar

» kevser ayhanın vefatı
gul ile bulbul Icon_minitime112/2/2014, 06:55 tarafından namuk cinar

» Reşit KANAL ın vefatı
gul ile bulbul Icon_minitime112/2/2014, 06:53 tarafından namuk cinar

KÖYÜMÜZÜ DÜNYA GÖRSÜN İSTERMİSİNİZ
köyümüzün google earth ta tanıtımı için resimler koyduk tıkladıkça önemi artacak uydu fotoğrafı netleşecektir
AVATAR gönderdiğiniz mesajın yanında çıkacak resminizdir
kişi bilgilerine girip avatarınızı değiştirebilirsiniz AVATARINIZA RESMİNİZİ KORSANIZ TANIMAYANLARDA TANIR

gul ile bulbul

gul ile bulbul Empty gul ile bulbul

Mesaj tarafından medine eller 14/7/2009, 18:33

Güzel bir gülü çok seven bir bülbül varmış.
Fakat bülbül hem çok utangaç, hemde; güle karşı çok hassasmış.
Öyle ki; gül gölgesinden rahatsız olur düşüncesiyle, ya uzağında uçar yada farkettirmezmiş yakından uçtuğunu..
Aslında uzak görünse de o'na hep çok yakınmış. Okadar ki; güle bir böcek yaklaşsa;böceği kovar. gül susasa,ağzıyla hemen su getirir, gövdesinin dibine döker, farkettirmeden uzaklaşır gidermiş. Uçmadığı zamanlar da, güle yakın bir ağacın dalına konar, hayranlık ve koruma hissiyle gözlerini o'na diker ve 'aman bir şey olur' korkusuyla bir an gözlerini ayırmazmış ...
Lakin gülün bülbülden haberi bile yokmuş...
Gül geceleri başka bülbüllerin ismini sayıklar, bülbül ise bunu duydukça kederlenir, ama olsun der; gül mutlu olsunda ben o'nu başka bülbüllerle görmeye de razıyım...
Fakat bir taraftanda çok sevmesine karşın ,uzak durmanın ızdırabını yudum yudum içer ve ALLAH'ım yakınlık ne zaman der...
Bülbül yine ağacında sevgi, şefkat ve muhabbet dolu bakışlarıyla gülü seyrederken,uykuya dalar...
hikaye bu ya;rüyasında ALLAH'ı görür...
Allah ona şöyle der;sen güle herkesten yakın olarak can vereceksin...
Bülbül sabah uyanır,gördüğü rüya çok güzeldir fakat bir anlam veremez...Derken; ikinci, üçüncü gece yine aynı rüyayı görür...Ne anlama geldiğini çok merak eder, fakat anlatacak kimse bulamaz...
Dördüncü gece yine ağacın dalında, gülü gözetliye gözetliye uykuya dalar ve aynı rüyayı yine görür bu defa heyecanla uyanır...
Fakat dengesini kaybedip, daha kanat çırpmaya fırsat bulamadan ağacın altına savrulur...
Düştüğü yer ise gülün gövdesinin tam dibidir...
Güle farkettirmeden kalkmak ister... ama göğsü büyük bir acıyla yanar, çünkü; gülün dikeni bülbülün sinesine batmıştır...
Gül durumu farkeder, ancak bu yabancının gövdesine yapışmasına bir anlam veremez ve bırak beni der...
Bülbül için,gülün her söylediği çok önemlidir... Hemen istenileni yerine getirmek ister.. ama nafile,yine büyük bir ızdırapla sinesi yanar ve inler...
Güle izah etmeye çalışır,dinlemez bile... !
Bırak der...!
Bülbül bir şey anlatamayıcağını anlayınca; tüm kuvvetiyle göğsünü gülün gövdesinden çeker ve yere düşer...
Düşer ama; bülbülün kalbi, gülün dikeninde kalmıştır... son nefesini vermeden gördüğü rüyayı hatırlar...
Evet der, ;ben ölüyorum ama sana herkesten yakın ve kalbim sende olarak... &nb sp;
Güzel bir gülü çok seven bir bülbül varmış. Fakat bülbül hem çok utangaç, hemde; güle karşı çok hassasmış.
Öyle ki; gül gölgesinden rahatsız olur düşüncesiyle, ya uzağında uçar yada farkettirmezmiş yakından uçtuğunu...
Aslında uzak görünse de o'na hep çok yakınmış. Okadar ki; güle bir böcek yaklaşsa;böceği kovar. gül susasa,ağzıyla hemen su getirir, gövdesinin dibine döker, farkettirmeden uzaklaşır gidermiş. Uçmadığı zamanlar da, güle yakın bir ağacın dalına konar, hayranlık ve koruma hissiyle gözlerini o'na diker ve 'aman bir şey olur' korkusuyla bir an gözlerini ayırmazmış ...
Lakin gülün bülbülden haberi bile yokmuş... Gül geceleri başka bülbüllerin ismini sayıklar, bülbül ise bunu duydukça kederlenir, ama olsun der; gül mutlu olsunda ben o'nu başka bülbüllerle görmeye de razıyım...
Fakat bir taraftanda çok sevmesine karşın ,uzak durmanın ızdırabını yudum yudum içer ve ALLAH'ım yakınlık ne zaman der...
Bülbül yine ağacında sevgi, şefkat ve muhabbet dolu bakışlarıyla gülü seyrederken,uykuya dalar...
hikaye bu ya;rüyasında ALLAH'ı görür...
Allah ona şöyle der;sen güle herkesten yakın olarak can vereceksin...
Bülbül sabah uyanır,gördüğü rüya çok güzeldir fakat bir anlam veremez...Derken; ikinci, üçüncü gece yine aynı rüyayı görür...Ne anlama geldiğini çok merak eder, fakat anlatacak kimse bulamaz...
Dördüncü gece yine ağacın dalında, gülü gözetliye gözetliye uykuya dalar ve aynı rüyayı yine görür bu defa heyecanla uyanır...
Fakat dengesini kaybedip, daha kanat çırpmaya fırsat bulamadan ağacın altına savrulur...
Düştüğü yer ise gülün gövdesinin tam dibidir...
Güle farkettirmeden kalkmak ister... ama göğsü büyük bir acıyla yanar, çünkü; gülün dikeni bülbülün sinesine batmıştır...
Gül durumu farkeder, ancak bu yabancının gövdesine yapışmasına bir anlam veremez ve bırak beni der...
Bülbül için,gülün her söylediği çok önemlidir... Hemen istenileni yerine getirmek ister.. ama nafile,yine büyük bir ızdırapla sinesi yanar ve inler...
Güle izah etmeye çalışır,dinlemez bile... !
Bırak der...!
Bülbül bir şey anlatamayıcağını anlayınca; tüm kuvvetiyle göğsünü gülün gövdesinden çeker ve yere düşer...
Düşer ama; bülbülün kalbi, gülün dikeninde kalmıştır... son nefesini vermeden gördüğü rüyayı hatırlar...
Evet der, ;ben ölüyorum ama sana herkesten yakın ve kalbim sende olarak...
medine eller
medine eller
Rütbeli Üye
Rütbeli Üye

Nereden : ITALYA-IMPERIA

http://www.mekanim.de